Miroslav Husák

Narodil se 6.3.1947
Odchovanec SK Slavia Karlovy Vary. V tomto klubu hrál v letech 1964 - 1966 I. Dorosteneckou ligu ČSSR a v roce 1966 odehrál několik zápasů za muže v Divizi Západočeského kraje. V roce 1966 nastoupil  dvouletou základní vojenskou službu ve Slaném, kde za tým Dukla Slané hrál Divizní soutěž. Po návratu z vojny působil jednu sezonu 68-69 v TJ Lokomotiva Karlovy Vary a se svým týmem vybojoval postup do 1. A třídy.
 Od podzimu 1969 začíná jeho působení ve Spartaku Horní Slavkov. Ihned po svém příchodu zapadl do týmu ve kterém jako hráč vydržel až do roku 1980. Počátkem 70. let hrál levou spojku v tehdy útočném kvartetu Florian, Husák, Čepelák, Konečný, které během jednoho roku v mistrovských a pohárových soutěžích nastřílelo soupeřům přibližně 80 gólů. Jeho herní projev se vyznačoval nevídaným periferním viděním, variabilitou a tvrdými střelami oběma nohama z velké vzdálenosti, které velmi často končily v soupeřově síti. Díky jeho chytrým a přesným přihrávkám, z čehož těžilo celé mužstvo, byla jeho přítomnost na hřišti vždy velmi důležitá pro celý tým. Zanedbatelně slabší stránkou byla impulsivní povaha, což ale bohatě převyšoval svou fotbalovou kvalitou, týmovým pojetím hry a nespočtem vstřelených branek, které často rozhodovaly utkání ve prospěch Spartaku.
 Od roku 1980 až do dnešní doby působí střídavě jako trenér A mužů, žáků a dorostu Spartaku Horní Slavkov. I v této pozici, jak je mu vlastní, docílil mnoha úspěchů v podobě postupů do vyšších soutěží.
 V roce 2014 byl za svůj celoživotní přínos slavkovskému fotbalu oceněn titulem Sportovec Města Horní Slavkov.