F.Dřížďal

Odchovanec hornoslavkovského fotbalu, 2x mistr ligy se Slavií Praha, Účastník Ligy mistrů, Objev roku 2007/2008, Osobnost města Horní Slavkov za rok 2008, tak to je v krátkosti vizitka našeho odchovance, kamráda Františka Dříźďala.

O strmém vzestupu se napsalo a namluvilo již hodně, ale jen pro připomenutí....František od přípravky až do  A-mužů ( 1999 ) působil jako člen Spartaku v krajských soutěžích. Z A-týmu následovalo angažmá v divizním týmu Buldoků Karlovy Vary, krátka zastávka v německém FC Maxhütte, kde si zahrál regionální soutěž. Dále ve 27.letech přestoupil do Baníku Sokolov, kde si okusil naši II.ligu. Při působení v Sokolově si na ,,zkoušku" ( zimní přípravu ) odskočil do Viktorie Plzeň, která si ho i přes to, že se mu vedlo poměrně dobře neponechala. Po skončení sezóny ho nakonec angažoval náš přední tým ligy Slavia Praha ( zde se  v říjnu 2007 stal hvězdou měsíce ). V součastné době František Dřížďal podepsal smlouvu na dva roky s roční obcí u taktéž prvoligového klubu 1.FC Brno ( zde si zahraje po boku T.Doška proti kterému kdysi hrával v žákovských a dorosteneckých soutěží ). Podzimní část sezóny 2010/2011 odstartovala Zbrojovka velice solidně kdy v prvních kolech byla obrana Brna, jejíž součástí byl i František, opravdu nepřekonatelné a i díky tomuto se pohybovalo Brno v horních patrech tabulky. Následovalo zranění, které Františka až na některé okamžiky, provázelo až do konce podzimní části. Brnu se v průběhu podzimu po raketovém startu přestalo dařit díky cemuž si jarní část gambrinus ligy zahraje o záchranu. Nevydařené výsledky měly vliv na odchod mnohých dlouholetých opor Brna a určení směru jakým se Brno bude do budoucna ubírat tzn.omlazení kádru. Toto rozhodnutí se promítlo i do odchodu z klubu kdy tento ho uvolnil na hostování do druholigového Baníku Sokolov, který se nachází v horních patrech tabulky ( rozhovor o přestupu si můžete přečíst zde ). Bohužel vstup do jarní sezóny se nevydařil a Sokolov dvakrát na hřišti soupeře prohrál poměrně vysokým skórem. I nadále budeme kariéru Františka Dřížďala sledovat a postupně doplňovat.

Unikátní foto Ferdy v desu Spartaku Horní Slavkov proti Slavii Praha ,,B"

František Dřížďal - Statistika hráčské kariéry

Výška: 184 cm
Váha: 78 kg

Fotogalerie: F.Dřížďal

Tato fotogalerie je prázdná.