Mlaší žáci

Bohužel z nedostačující kapacity nových hráčů, svým věkem spadající do ml.žáků, byly mladší žáci před několika lety zrušeni. To mělo za následek zrušení jak soutěže Krajského přeboru tak i sestup našich starších žáků do nižší soutěže. Nutno konstatovat, že naši žáci Krajský přebor žáků hráli stabilně přičemž se umisťovali na předních příčkách ve svých kategorií. Nutno konstatovat, že tento stav, tedy nedostatek mladých hráčů, je pro klub kritický a jeho dopad se projevuje již v současné době. I přes toto ml.žáci v minulosti dosáhly nemalých úspěchů a jelikož se příležitostně účastní různých turnajů, ponecháváme tuto sekci jako aktivní.

4.ročník o pohár MDDM Ostrov - Ml.žáci - 1.místo (2003)

Italia Cup 2011-07-11

Mladší žáci Spartaku Horní Slavkov se ve dnech 2-9.7.2011 zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje přímořském městě Cesennatco a dokázali ve své kategorii U13 obhájit vítězství z předloňského roku

Základní část

Spartak – Don Orione ( It)    2:1 ( 1:0 )

Branky : Unger, Legr

Do turnaje jsme vstoupili výborně. Důrazného a technicky výborně vybaveného soupeře jsme přehráli především kombinační hrou. Ve 14.min. Unger potrestal chybu obrany a po úniku prostřelil brankáře 1:0. Do konce poločasu jsme si vytvořili ještě jednu dobrou příležitost, ale Vican ji nedokázal  proměnit. Ve 36.min.prošel po straně Unger. V pokutovém  území přihrál M.Hminkovi, který uvolnil Legra  2:0. Soupeři se podařilo snížit, když po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště dokázali tuto chybu využít brejkovou situací. Konec utkání už Slavkovští zvládli a  s přehledem ho dohráli.

Spartak – IL Sole Della Grecia (GR )    2:0 (2:0)

Branky : Hlinka M., Biker

První poločas jsme hráli asi nejlepší fotbal na turnaji. Výborně jsme kombinovali, byli jsme rychlí a důrazní. Hned v 1.min. utekl po straně Unger, zpětnou přihrávkou našel M.Hlinku, který se nemýlil   1:0. V 16.min. se výborně položil do střely veselý, ale jeho rána šla pouze nad. Ve 20.min.se prodral do pokutového území Biker a s přehledem zakončil 2:0. Ve druhé půli Řekové hru vyrovnali, ale do žádné šance se nedostali. Ve 34.min. utekl obraně Vedana, avšak jeho střelu stačil ještě jeden z obránců vykopnout. V 38.min. zahrál Balogh výborně volný přímý kop. Pouze do tyče

Spartak – Stensballe IK (Dk )    2:0 (0:0)

V dalším utkání se nám moc nedařilo, ale i přesto jsme si vytvořili slušné šance. Štěpánek, Vican a ani Unger však nedokázali přesně zakončit. Ve druhé půli už jsme měli více ze hry a mladé Dány přehrávali. Ve 34.min.zatáhl míč po straně Škopek a centrem našel přesně Vicanovu hlavu  1:0. Ve 37.min. se důrazným průnikem dostal do pokutového území Vican a s přehledem zakončil 2:0.

Spartak – Wonderful Goal Bari ( It )     0:1 (0:0)

Utkání bylo vyrovnané, bez gólových šancí na obou stranách. Ve 4min.byl v pokutovém území jasně sražen Vican, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.  Ve 21.min.udělala naše obrana tři individuální chyby, které soupeř potrestal 1:0. Kluci zápas nezvládli po psychické stránce kdy se více věnovali trochu zvláštním výrokům rozhodčího než samotné hře.

Spartak – ASD SC Giallorossi 87  (It )   2:1 (2:0)

Branky :Unger, Vican

Proti kvalitnímu italskému celku jsme již podali kolektivní a zodpovědný výkon. Ve 13min. se po straně prodral Biker nahrál Ungerovi a ten přesnou střelou poslal Slavkovské do vedení 1:0. V 18min. Legr nacentroval do pokutového území a důrazný Vican zvýšil na 2:0. Ve druhé půli se soupeři podařilo snížit, ale důležité vítězství se už podařilo uhlídat.

Finále

Spartak – Wonderful Goal Bari ( It )     1:1 (0:1) – p.k.5:4

Branky : Unger

p.kop: Balogh, Biker, M.Hlika, Štěpánek, Vican

VV finálovém utkání jsme první poločas byli horším týmem.  Soupeř byl rychlejší, důraznější i lépe kombinoval. Přesto jsme si dokázali vypracovat dvě brejkové situace, ale Unger ani Hlinka nezakončili přesně. V 19.min.se po nedůrazu v naší obraně dostali Italové do vedení. Ve druhé půli se Slavkovští zlepšili, vyrovnali hru i výsledek, když ve 37.min.Štěpánek ideálně uvolnil Ungera, který po kličce brankáři zavěsil do prázdné brány. Utkání tak dospělo až k penaltovému rozstřelu v něm se všech pět Slavkovských exekutorů nemýlilo a když soupeř ve čtvrté sérii nastřelil pouze tyč mohlo se už zaslouženě slavit.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem sponzorům a městu za podporu, bez které bychom nemohli tak úspěšně reprezentovat TJ Spartak , město Horní Slavkov, Karlovarský kraj a Českou republiku !

Sestava: Vildumetz K.,Hron D.,Škopek J.,Balogh D.,Stocker M.,Štěpánek O., Hlinka M.,Prágr., Legr J.,Biker F.,Hlenka J.,Vedana M.,Unger D.,Veselý p.,Vican J.,ČechM.

Trenéři: Graňák J., Drobný P.

Odborný dohled: Unger Š..

Masér/asistent: Husák M.

Prasidente: Jeneček J.

Foto znalznete zde  ( foto Š.Unger, P.Drobný )

Oddíl kopané Spartaku Horní Slavkov pořádal 4. ročník turnaje Pohár Horního Slavkova

mladší mladších.
  Turnaj byl sehrán 5.3.2011 od 10.00 v hale ISŠTE v Sokolově. Zúčastnila se jej
mužstva Spartak Horní Slavkov, FC Cheb,  FK Union Cheb 2001, Spartak Chodov, Olympie
Březová, Baník Habartov a SK dolní Rychnov. Hrálo se každý s každým.
      Habartov 2:1
  Vyhlášení výsledků a předání cen provedla starostka města Horní Slavkov Mgr. Jana
Vildumetzová.
  Jménem pořádající oddílu a všech zúčastněných bych chtěl poděkovat starostce
Mgr. Janě Vildumetzové, radě a zastupitelstvu města Horní Slavkov za podporu mladým sportovcům

Oddíl kopané Spartaku Horní Slavkov pořádal 2. ročník turnaje PAP - KOV Cup pro
mladší přípravky.
  Turnaj byl sehrán 27.2.2011 od 10.00 v hale ISŠTE v Sokolově. Zúčastnila se jej
mužstva Spartak Horní Slavkov A a B, FC Cheb,  SK Toužim, FK Baník Sokolov, Spartak
Chodov a OSS Lomnice. Hrálo se každý s každým.
  FK Baník Sokolov Michal Fiala, OSS Lomnice Hynek Valenka, 1. FC Karlovy Vary
Daniel Karnet, Spartak Chodov Lukáš Novák, SK Toužim František Šašek, Spartak Horní
Slavkov A Jiří Novotný a Spartak H. Slavkov B Tomáš Mikleš.
      Spartak Horní Slavkov A 0:4
  Jménem pořádající oddílu a všech zúčastněných bych chtěl poděkovat panu Josefovi
Novickému (majiteli firmy PAP - KOV) za podporu mladým sportovcům.

Výsledky 5. ročníku turnaje Maister Cup

Oddíl kopané Spartaku Horní Slavkov pořádal 5. ročník turnaje Maister Cup pro mlad-

ší žáky.

Turnaj byl sehrán 29.1.2011 od 10.00 v hale ISŠTE v Sokolově. Zúčastnila se jej

mužstva Spartak Horní Slavkov, FC Cheb, FK Union Cheb 2001, SK Toužim, Baník Habartov,

FK Nejdek, Baník Union Nové Sedlo a FC Viktorie Plzeň - dívky. Hrálo se každý s každým.

Z přiložené tabulky jsou zřejmé výsledky jednotlivých zápasů.

Tito hráči obdrželi dárkový poukaz na zájezd pořádaný CK SPORTEVENTS k mistrov-

skému utkání Inter Milan a FC Janov, který se hraje první víkend v březnu na stadionu San Siro

v Milaně.

Slavnostního vyhlášení výsledků a předání cen provedl Ing. Roman Doubrava obchodní

ředitel firmy Maister hlavního sponzora turnaje.

Jménem pořádajícího oddílu a všech zúčastněných bych chtěl poděkovat firmě Maister

za významnou podporu mladým sportovcům.

K dopisu je přiložena tabulka a fotografie vítězného mužstva.

střelci:
Slavoj Bečov/Spartak H. Slavkov - Deme Daniel 2x, Navrátil Patrik 2x, Kohoutek František 1x, Vondrys Miroslav 2x a Huňat Radim 2x FK Nejdek - Lutzali Viktor 1x, Jílek Jakub 1x a Vondrak Daniel 1x KSNP Sedlec - Fikker Vojtěch 1x a Veverka Filip 3x DDM Stará Role - Hackl Miroslav 4x, Dotzauer Wolfgang 3x a Hudec Jakub 3x

Zimní halový turnaj

Premiérového ročníku připraveného pro hráče ročníku narození 1997 a mladší se účastnilo deset celků z našeho okresu.
Ty byly rozděleny do dvou skupin po pěti, kde se střetly systémem každý s každým na 1x 15 minut. Poté již následovalo podle umístění ve skupinách zápolení křížovým způsobem o konečné pořadí.
  V turnaji nakonec triumfovali mladší žáci Olympie Březová. Ti prošli turnajem bez jediného zaváhání. V základní skupině uhráli tři výhry a jednu remízu. Ve finálovém boji s vítězem skupiny B Horním Slavkovem uhráli další remízu a o jejich turnajovém prvenství rozhodl až penaltovým rozstřel, který rozhodl RomanVokáč.
Na druhém místě skončil již zmíněný Spartak Horní Slavkov, který rovněž neokusil hořkost porážky a o jeho bronzové příčce rozhodla pouze penaltová loterie.
Třetí příčku vybojovali žáci Baníku Habartov, na čtvrtém místě skončilo Královské Poříčí.

Skupina A
Olympie Březová – Kr. Poříčí 1:0, – Krajková 1:0, – Dolní Rychnov 0:0, – Oloví 3:0.
Baník Královské Poříčí – Krajková 1:0, – Dolní Rychnov – 2:0, – Oloví 2:1.
Dynamo Krajková – D. Rychnov 2:0, –Oloví 3:1.
SK Dolní Rychnov – SK Oloví 0:0.
Nejdramatičtějším zápasem skupiny A bylo utkání Olympie Březová s Baníkem Královské Poříčí (1:0), které svým gólem rozhodl Tomáš Pippenbacher.

Skupina B
Spartak Horní Slavkov – Habartov 1:1, – Lomnice 3:2, – Vřesová 4:2, – Rotava7:0.
Baník Habartov – Lomnice 1:0, – Vřesová 2:1, – Rotava 5:0.
OSS Lomnice – Vřesová 3:1, – Rotava 3:0.
1. FC Vřesová – Rotava 3:0.
Nejzajímavějším duelem této skupiny byl zápas Lomnice s Horním Slavkovem (2:3). V gólové přestřelce se za Lomnici trefili Pavel Veselý a Petr Matoušek. Za Spartak skóroval Jiří Prágr a dvěma góly rozhodl utkání Josef Légr.

Zápasy o konečné umístění

O 9. místo: SK Oloví – Rotas Rotava 2:2. Oloví přivedl do vedení nejlepší hráč turnaje Dezider Jožko. Rotavský Gubčo ale dvěma góly skóre otočil. Poté Jožko znovu svým dalším gólem vyrovnal na 2:2, navíc Fiala nastřelil tyč. Na penalty však vyhrála šťastnější Rotava, která v tomto derby utkání vstřelila své první turnajové góly.

O 7. místo: SK Dolní Rychnov – 1. FC Vřesová 1:2. Vřesovou přivedl do vedení Dominik Kavůr, druhý gól přidal Matyáš. Za Dolní Rychnov snížil kapitán týmu David Šefrna. Více gólů už vřesovský Jiří Duplinský, nejlepší brankář turnaje, nepustil.

O 5. místo: Dynamo Krajková – OSS Lomnice 0:4. Snaživá Krajková, která nahrála pěkných šest bodů v základní skupině s aktivním skóre 5:3, na srdnatě bojující Lomnici nestačila. Svěřenci paní trenérky Lukešové na výběr trenéra Ludvy Maňáka už nestačili a podlehli čtyřbrankovým rozdílem. Branky za Lomnici obstarali: Pavel Veselý 2 a Matěj Pilát 2 .

O 3. místo: Baník Královské Poříčí – Baník Habartov 0:2. Dramatický souboj dvou Baníků otevřel rychlým gólem už ve 2. minutě Matěj Janík. Naproti tomu Královské Poříčí ani jednu svoji šanci nedokázalo proměnit. Výhru Habartova pečetil krátce před koncem utkání svým druhým gólem znovu Janík.

Finále: Olympie Březová – Spartak Horní Slavkov 1:1, pokutové kopy 2:1. Tuhý souboj vítězů základních skupin měl patřičně dramatický náboj. Horní Slavkov přivedl do vedení ve 3. minutě nejlepší střelec turnaje Jiří Prágr, 0:1. Byl to první a také jediný gól, který Březová na turnaji inkasovala. Slavkovští kanonýři, kteří dali nejvíc turnajových branek, plných 16, však své vedení neudrželi. V 9. minutě vyrovnal Filip Prečan na konečných 1:1, a tak tohle výtečné finálové utkání musely rozhodnout penalty. Ve třísériové penaltové loterii se do sítě jako jediný trefil březovský Roman Vokáč, který tak rozhodl o šťastném vítězství Olympie.
Branky: 9. Prečan – 3. Prágr. Vítězná penalta: Vokáč.

Sestavy finalistů/ Horní Slavkov: Vildumetz – Légr, Prágr, Škopek, Valenta, Hron, Josef Hlinka, Vedana, Martin Hlinka.
Olympie Březová: Gurin – Boukal,Vokáč, Mikeska, Pippenbacher, Kratochvíl, Michalčák, Prečan, Geršák. Trenéři: Rajtšlégr, Walter.

Celý turnaj byl opět dobře organizován. Měl dobrou úroveň. Při závěrečném nástupu a předávání cen poděkovali organizátoři turnaje Jiří Tišl a Petr Vojíř všem celkům za účast a s velkým předstihem je pozvali na další ročník. Celý turnaj odřídila rozhodcovská dvojice Aubrecht, Stodola.

Konečné pořadí: 1. Olympie Březová, 2. Spartak Horní Slavkov, 3. Baník Habartov, 4. Baník Královské Poříčí, 5. OSS Lomnice, 6. Dynamo Krajková, 7. 1. FC Vřesová, 8. SK Dolní Rychnov, 9. Rotas Rotava, 10. SK Oloví.

Individuální ocenění/ Nejlepší střelec: Jiří Prágr (H. Slavkov), nejlepší hráč: De– zider Jožko (Oloví), nejlepší brankář: Jiří Duplinský (Vřesová).